Икарди ја изневерил Ванда, крај на славната романса

By

Заврши славната романса помеѓу Ванда Нара и Мауро Икарди. Медиумите во Франција, на големо пишуваат дека се е завршено меѓу парот. Првиот сигнал пристигна од Инстаграм каде што Ванда објави стори на кое пишуваше: „Уништи уште едно семејство поради една курва“.

Освен пораката на стори Ванда ги избришала заедничките фотографии со Икарди.

Двојка стана позната затоа што во минатото Икарди го навлече гневот на јавноста кога ја „украде“ Ванда од неговиот тогашен пријател Макси Лопез.

Ќе ви се допадне