Им држам палци за среќа, Бастијан Швајнштајгер навиваше за Србија

By

Легендарниот германски фудбалски репрезентативец рече дека, покрај Германија, на ова Светско првенство навива и за Србија.

Сопругот на поранешната српска тенисерка Ана Ивановиќ е голем фан на „орлите“ и објави фотографија како навива пред телевизорот додека во квалификациите играа Србија и Азербејџан.

„Мојата земја веќе се квалификува. Ајде да гледаме уште еден важен натпревар за моето семејство. Да држиме палци и да им посакаме многу среќа“, напиша Швајнштајгер на „Твитер“.

За потсетување, неговата поранешна репрезентација, Германија, ја победи Македонија со 4:0 во Скопје, а Србија беше подобра од Азербејџан со 3:1 и е прва во групата пред Португалија.

 

Ќе ви се допадне

Website https://animekisa.in: Watch Hetalia: The World Twinkle (Dub) animekisa Episode 2 watch anime online

Website https://animepahe.cc: Watch Lu Shidai 2 animepahe Episode 13 animes online

GoGoAnime: Burn Up! anime episode Full online free at https://gogoanime.be watch anime free

WCOStream: Azumanga Daioh: The Very Short Movie (Dub) anime episode Full online free at https://wcostream.cc wcostream close enough

Website https://animeflix.nl: Watch Uzaki-chan Wants to Hang Out! (Dub) animeflix Episode 12 animeflix mha