Иван Тричковски избран за најдобар стрелец на Кипар

By

Македонскиот фудбалски репрезентативец Иван Тричковски на манифестацијата „Фестивал на најдобрите“ ја доби златната копачка за најдобар стрелец во Кипар. Манифестацијата се одржа по 48. пат, во организација на Кипарската спортска асоцијација. Тричковски, кој игра за АЕК Ларнака, се најде и во тимот на најдобрите 11 фудбалери за минатата сезона на Кипар.

Ќе ви се допадне

GoGoAnime gogoanime mobile: Watch Kimetsu no Yaiba: Yuukaku-hen Episode Preview

KissAnime kissanime my hero: TONIKAWA: Over the Moon For You Episode 12