Јувентус на лето со две нови фудбалски ѕвезди и тренер

By

Италијанските медиуми пренесуваат дека најтрофејниот италијански клуб Јувентус на лето планира да направи големи промени во тимот.

Тие најавија дека ќе донесат две големи фудбалски имиња. Сè поизвесно е дека тренерот Пирло ќе си замине, а на негово место ќе се врати Масимилијано Масими Алегри.

„Газета дело Спорт“ пренесува дека „бјанконерите“ преговараат со Сасуоло за Мануел Локатели и Хусем Оуар од Лион. Локатели веќе подолго време е мета на Јувентус и се очекува неговиот трансфер набрзо да биде официјализиран.

Што се однесува до Оуар, Лион веќе му постави цена и е спремен да го пушти за 40 милиони евра. „Старата дама“ се очекува да обезбеди пари од продажбата на Арон Рамзи и Адриен Рабио. Јувентус ги доби двајцата за без пари и ќе има чиста заработка од нивните трансфери,

Клубот очекува од нив да заработи повеќе од 50 милиони евра.

Ќе ви се допадне

Sword Oratoria: Is it Wrong to Try to Pick Up Girls in a Dungeon? On the Side (https://animebee.to/m/d24b) Episode 12

Watch Konohana Kitan Episode 12

https://animefreak.ws anime freak

Watch anime online for free at WCOStream paw patrol wcostream

Express yudu: https://express.yudu.com/profile/1620725/kissanimemx

Ludomanistudier: https://ludomanistudier.dk/publicering/animefreak-0