Јувентус потпиша со Мануел Локатели, еден од најдобрите фудбалери на Европското

By

Италијанскиот најтрофеен клуб Јувентус, потпиша договор со еден од најдобрите италијански фудбалери кои се покажаа на изминатото Европско првенство, играчот на Сасуоло, Мануел Локатели.

Челниците на „Старата дама“ постигнаа договор со кој ќе го добијат Локатели на позајмица. Тие ќе мора да платат пет милиони евра, но во договорот стои и задолжителен откуп за наредното лето за дополнителни 30 милиони евра.

Јуве го посакуваше Локатели многу пред неговиот блескав настап на Европското првенство каде ѝ помогна на Италија да стане континентален шампион. Имаше одлична сезона во црно-зелениот дрес, тим со кој заврши на осмото место во Серија А.

Тој беше поврзуван и со трансфер во Арсенал, но на крајот наместо Лондон се реши да се пресели во Торино. 23-годишниот Локатели е производ на младинската школа на Милан од каде во 2018 дојде во Сасуоло. За репрезентацијата почна да игра од септември лани.

Ќе ви се допадне

Mask of Zeguy (Dub) (https://animebee.to/m/rber) Episode 2

https://animefreak.ws anime freak site

AnimeHeaven Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

Website https://animetv.cc: Watch Marginal Prince: Gekkeiju no Ouji-tachi animetv Episode 13 anime tv dragon ball z

Bittube: https://bittube.tv/profile/animeflixnl

Helpforenglish: https://www.helpforenglish.cz/profile/207287-kissanimemx