Калин Ивановски се пласираше во осминафиналето на Вимблдон

By

Македонскиот тенисер, Калин Ивановски, се пласираше во осминафиналето на јуниорскиот Винблдон. Тој го победи Литванецот Едас Бутвилас со 2:0, по сетови 7:6 и 7:6.

Ивановски во осминафиналето ќе игра со победникот од натпреварот меѓу Жоао Виктор и Џак Џоунс.

Македонскиот тенисер во првото коло го совлада десетиот носител, Американецот Дели Бланш, со 7:5, 7:6.

Ќе ви се допадне

english anime. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba Mugen Train Arc

So I'm a Spider, So What? Episode 17

sites to watch anime DARLING in the FRANXX (Dub)

online anime Attack on Titan

aniwatcher app One-Punch Man