Лео дај ми го дресот, ќе ти ја дадам мајка ми

By

На натпреварот ПСЖ – Лајпциг, што се играше вчеравечер во Париз, јавноста ја насмеа транспарентот со кој момче му го бара дресот на аргентинскиот фудбалер.

„Лео дај ми го дресот, ќе ти ја дадам мајка ми“, стои на транспарентот што го држи момчето, додека неговата мајка седи покрај него.

Фотката се споделува на социјалните мрежи. Некои велат дека одамна не прочитале нешто толку смешно, други велат дека пораката е невкусна и неморална, а дека мајката не смеела да му го дозволи тоа.

За потсетување, ПСЖ го победи Лајпциг со 3:2, а Меси постигна два гола.

Ќе ви се допадне

Watch Virtua Fighter (Dub) Episode 24

Website https://animedao.nl: Watch Sylvanian Families Mini Gekijou: Omoigakenai Okyakusama animedao Episode 6 my hero academia season 4 animedao

AnimeBee: Hensuki: Are you willing to fall in love with a pervert, as long as she’s a cutie? anime episode 12 online free at https://animebee.to anime websites

Watch Mars Daybreak (Dub) Episode 26

Watch Goldfish Warning! Episode 54