Мајка со бебе во количка не се откажа од Скопскиот маратон

By

На познатиот Скопски маратон кој се одржа денес, меѓу учесниците беше и мајка со бебето во количка. Таа не се откажа од идејата да биде заедно со маратонците.

„Браво мајка“ коментираа учесниците, но и оние кои ги бодреа маратонците.

На денешниот маратон на Ви Ер на кој учествуваа 150 натпреварувачи првото место го освои Адријана Поп Арсова во женска и Дарио Ивановски во машка конкуренција. И двјацата постигнаа нови државни рекорди.

Времето на Поп Арсова беше 2:40:36 часа, додека Ивановски стаса на целта со време од 2:21:27 часа.

Андријана Поп-Арсова: Паднав во агонија на 12 километри пред целта

Ќе ви се допадне

gogoanime in. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

Komi Can’t Communicate Episode 4

gogoanime pro GoGoAnime That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2

dubbed anime JoJo's Bizarre Adventure: Golden Wind (Dub)

Welcome to Demon School! Iruma-kun Season 2

anime gogo GoGoAnime Naruto