Македонија ги прекрши протоколите, казна од УЕФА од 10.000 евра

By

УЕФА ја казни Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) со 10.000 евра. Казната е за непочитување на ковид-протоколите за време на Европското првенство.

Европската куќа на фудбалот, без да наведе детали, само соопшти дека постоело лошо однесување и потенцијално кршење на кодексот.

За потсетување, Македонија првпат настапи на едно континентално првенство. Фудбалерите на Игор Ангеловски-Мрме одиграа три натпревари, против Австрија (1:3) и Украина (1:2) во Букурешт и против Холандија (0:3) во Амстердам.

Ќе ви се допадне

Macross F Movie 2: Sayonara no Tsubasa (https://animetv.cc/m/JXNZ) Episode Full

AnimeFLV Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

Website https://animebee.to: Watch Ninja Ryuukenden animebee Episode Full anime stream

GoGoAnime: Cardcaptor Sakura: Clear Card (Dub) anime episode 22 online free at https://gogoanime.be my hero academia season 4 gogoanime

Youtube: https://www.youtube.com/channel/UC9ZV0tR-Q2Uv01OZecg7Cpg

Mapleprimes: https://www.mapleprimes.com/users/gogoanimebe