Македонија одигра без голови против Ерменија во квалификациите за Светското првенство

By

Македонија одигра без голови во денешниот натпревар против Ерменија, на националната арена „Тодор Проески“ во Скопје, во рамките на 4-то коло во квалификациите за Светското првенство, кое следната година ќе се игра во Катар.

Новиот селектор Благоја Милевски имаше неубедлив старт на клупата на Македонија. Најубавата шанса за победа ја имавме во финишот на мечот, кога Езџан Алиоски упати силен удар кон голот на гостите, но, топката го погоди Ашковски и мина за малку крај голот на Ерменците.

Германците во својот прв меч под водство на новиот селектор, Ханси Флик беа неубедливи, победувајќи ги Лихтенштајн само со 0:2. Романците стигнаа до победа од 2:0 на гости кај Исланд со головите на Денис Ман (47) и Николае Станчиу (83.).

Со освоени седум бодови, Македонија е на третото место во групата Ј. Први се Ерменците со десет и Германија со девет бода.

Романија со шест бода е на четвротото место. Следниот натпревар Македонија го игра во недела во гости против репрезентацијата на Исланд.

 

 

Ќе ви се допадне

Asteroid in Love Episode 6.5 (https://gogoanime.be/m/wp3z) Episode Full

Website https://animepahe.cc: Watch Kiratto Pri☆chan Season 2 animepahe Episode 51 free anime

AnimeTV Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

AnimeDao Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

Patreon: https://www.patreon.com/gogoanimelol

Gogoanimelol wixsite: https://gogoanimelol.wixsite.com/my-site