Македонија падна за две места на ФИФА ранг-листата

By

Македонија падна за две места на ФИФА ранг листата. По трите нерешени натпреари во квалификациите за Светското првенство, фудбалерите на Благоја Милевски, сега се наоѓаат на 74 то место. Милевски досега одигра нерешено против Ерменија (0:0), Исланд (2:2) и Романија (0:0).

Во нашата група, Германија е најдобропласирана на ранг-листата и се наоѓа на 14 место, потоа следи Романија (42), Исланд (60), Ерменија (89) и Лихтенштајн (188).

Белгија е прва на оваа листа, пред Бразил. Трета е Англија која ја помина Франција. Меѓу најдобрите 10 репрезентации на светот се наоѓаат уште Италија, Аргентина, Португалија, Шпанија, Мексико и Данска.

Ќе ви се допадне

Website https://animekisa.in: Watch Maesetsu! Opening Act animekisa Episode 12 watch anime online

Watch Pokémon the Movie: Secrets of the Jungle Episode Full

AniWatch Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

Website https://animetv.cc: Watch Haiyore! Nyaruko-san F animetv Episode Full anime tv shows on netflix

Wordlab: https://www.wordlab.com/forums/users/animeflixnl/

Pinterest: https://www.pinterest.com/gogoanimebe/