Македонија во група со светскиот шампион Данска, Словенија и Црна Гора на ЕП 2022

By

Македонија на Европското ракометно првенство, кое ќе се игра в година, ќе биде во групата А заедно со светскиот шампион Данска и репрезентаците на Словенија и Црна Гора. Ждрепката се одржа денес во Будимпешта.

Македонија ќе ги игра натпреварите во унгарски Дебрецин. Ова е шести пат во низа за Македонија, која ќе се бори со најдобрите селекции на Стариот континент.

Европското првенство ќе се игра од 13 до 30 јануари.

Ќе ви се допадне

AnimeTV 1 anime tv: How Not to Summon a Demon Lord Ω Episode 4

AnimeFreak watch anime online: Watch Death Note Episode 32