Македонскиот судија Александар Ставрев ќе го суди грчкото дерби меѓу Паок и Олимпијакос

By

Македонскиот најдобар судија Александар Ставрев, ќе го суди големото грчко дерби, помеѓу Паок и Олимпијакос. Името на Ставрев да го суди големото денешно дерби, дошло на барање на грчката федерација. Претходно овој дуел го судеше германскиот арбитар Феликс Брих.

И покрај тоа што тимот на Олимпијакос веќе е промовиран како шампион во Грција, ваквите дуели секогаш носеле тензичност и притисок кон судиите и пред, но и по натпреварот.

Помошници на Ставрев ќе му бидат Костадинов и Петрески.

Ќе ви се допадне

4Anime anime stream: Watch JoJo's Bizarre Adventure: Golden Wind (Dub) Episode 20 (https://4anime.biz/m/A550/ep-20)

WCOStream wcostream spongebob: Fairy Tail Episode 175