Марамчето со кое Меси си ги бришеше солзите е продадено на аукција за милион долари

Марамчето со кое Лионел Меси си ги бришеше солзите за време на прес-конференцијата кога се збогуваше со сите од тимот на Барселона се најде на аукција и истото беше продадено за цена од милион долари. Тоа се најде на продажба на шпанската страна „Меркадо Либре“.

dobivaj vesti na viber

Лионел Меси мораше да ја напушти Барселона поради финансиските проблеми кои ги има клубот, а како негова следна дестинација го избра ПСЖ.

Пред да замине од Барселона, тој имаше прес-конференција, на која заплака пред поранешните колеги и милиони гледачи.

Scroll to Top