Маратонецот кој пред две години трчаше како Спајдермен, годинава беше Аквамен

By

Денеска се одржа Скопскиот маратон на кој учествуваа над 6000 учесници. Меѓу нив беше и маратонецот на трката кој пред две години се појави во костим на Спајдермен, а овој пат трчаше како Аквамен.

Победник во женска категорија е Андријана Поп Арсова која истрча со време од  2:40:36 часа, додека во машката конкуренција победи Дарио Ивановски со со време од 2:21:27 часа.

Покрај Аквамен, погледите ги измамија и неколкуте запросувања кои се случија за време на трката.

Како и мајката која трчаше со бебе во количка.

Мајка со бебе во количка не се откажа од Скопскиот маратон

 

Ќе ви се допадне

https://animeflix1.com/. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

anime sites Tokyo Ghoul

ANIMEFLIX SK8 the Infinity Episode 5

Komi Can’t Communicate

anime stream Attack on Titan Final Season

watch anime dub How a Realist Hero Rebuilt the Kingdom