Мрме со поддршка за Барди: Без него, не одиме на Европско

By

Селекторот на Македонија, Игор Ангеловски – Мрме му даде поддршка на репрезентативецот Енис Барди, кој има коронавирус и објави дека нема да одат на Европското првенство без него.

„Сите сме со тебе. Без тебе не тргаме за Букурешт“, напиша Ангеловски на фотографијата со Барди.

Фудбалерот доби позитивен тест на ковид-19 и ќе го пропушти стартот на подготовките за ЕП на кое за првпат ќе игра Македонија.

 

Ќе ви се допадне

GoGoAnime: Teacher's Time (Dub) anime episode 13 online free at https://gogoanime.be gogoanime boku no hero

AnimeFreak: Transformers Victory anime episode 37 online free at https://animefreak.ws animefreak site

Watch Landreaall Episode Preview

Slow Start (https://animetv.cc/m/dmOK) Episode 12

Plurk: https://www.plurk.com/gogoanimelol

Godotengine: https://godotengine.org/qa/user/gogoanimebe