Надал го совлада Ѓоковиќ во финалето во Рим

By

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал по десетти пат го освои Мастерс тенискиот турнир во Рим, откако во финалето го победи Новак Ѓоковиќ со 2:1 во сетови.

За Ѓоковиќ ова беше негово 11. финале во Рим по кое остана на петте трофеи. Сега Надал ја намали предноста на Ѓоковиќ во меѓусебните дуели на 29:28.

Тој се израмни со српскиот тенисер според бројот на освоени мастерси во кариерата – 36.

Ќе ви се допадне

AnimeHeaven watch anime: Watch Dragon Ball (Dub) Episode 46

AniWatch watch animes: SK8 the Infinity Episode 12