Најтрофејниот италијански клуб, Јувентус, е пред банкрот

By

Најтрофејниот италијански клуб, Јувентус, е пред банкрот, пренесуваат медиумите. Пандемијата со коронавирусот минатата сезона предизвика големи губитоци поради празните трибини и енормните примања на сега веќе ексиграчот Кристијано Роналдо.

Ова го покажало официјалниот финансиски извештај на клубот. Само година претходно овој минус изнесувал 89,7 милиони евра, па нето-финансискиот долг на „старата дама“ во овој момент изнесува 389,2 милиони евра.

Претседателот Андреа Ањели е под голем притисок и има закажано собир на акционерите за 29 октомври. Како што пренесуваат италијанските медиуми, засега не е исклучена и можноста за негово заминување од позицијата прв човек на клубот.

 

 

 

Ќе ви се допадне

Website https://animekisa.in: Watch Beyblade Burst Gachi (Dub) animekisa Episode 52 anime sites

Website https://animeflix.nl: Watch The Laws of the Universe: Part 0 (Dub) animeflix Episode Full animeflix the promised neverland

Watch Spiral: Bond of Reasoning Episode 25

Watch Go! Princess Precure Movie: Go! Go!! Gouka 3-bondate!!! Episode 1-c

Rctech: https://www.rctech.net/forum/members/animefreakws-254290.html

Camp-fire: https://camp-fire.jp/profile/gogoanimelol