Никогаш не сум бил гневен како на полувремето, рече селекторот на Исланд, по мечот со Македонија

By

Македонија вчера одигра нерешено, 2:2, против Исланд, а тренерот на домашниот тим, Арнар Видардсон, рече дека никогаш не бил толку гневен како на полувремето.

Тој во соблекувалната го загубил гласот викајќи им на неговите играчи. Македонија имаше предност од 2:0 во првите 45 минути, но на крајот мечот заврши нерешено.

„Никогаш претходно не сум бил гневен како на полувремето со Македонија, на момент го изгубив и гласот. Не сум замислувал дека можам да бидам толку лут како тренер. Моите помошници ја презедоа мојата улога, неколку минути откако ми го снема гласот“, изјави исландскиот селектор.

Исланд во финишот ја казни Македонија и со два брзи гола го израмни резултатот. Во финишот Трајковски и Чурлинов имаа можност за трет погодок, но не го реализираа.

Ќе ви се допадне

Heya Camp△: Sauna to Gohan to Sanrin Bike Episode Full

Website https://animeheaven.pro: Watch Inu X Boku Secret Service Special (Dub) animeheaven Episode Full watch anime free

AnimeFLV: In Search of Axis anime episode 1 online free at https://animeflv.uk english dubbed anime

Animepahe: Slayers (Dub) anime episode 26 online free at https://animepahe.cc english dubbed anime

Animeflixnl contently: https://animeflixnl.contently.com/

Sites google: https://sites.google.com/view/gogoanimelol