Нов медал за Србија на Параолимписките игри во Токио

Женската понг-понг репрезентација на Србија, освои бронзен медал во екипна конкуренција на Параолимписките игри во Токио. Борислава Периќ Ранковиќ и Нада Матиќ, во комбинирани класи 4 и 5, беа поразени во полуфиналето од селекцијата на Шведска со 2:0.

Шведска во финалето ќе игра против Кина, која ја победи Велика Британија исто така со 2:0.