Пливачката Миа Блажевска најдобра во нејзината квалификациска трка на Олимпијадата

By

Македонската пливачка Миа Блажевска-Еминова заврши прва во нејзината трка на пливачкиот турнир на Олимпијадата во Токио. Таа пливаше на патеката 100 метри слободен стил и беше најдобра со време од 57:19 секунди, што е шест стотинки послабо од нејзиниот личен рекорд.

Миа во Токио дојде со вајлд карта.

Во квалификациите настапуваат вкупно 52 пливачки.

Ќе ви се допадне

AnimeHeaven: Chobits (Dub) anime episode 26 online free at https://animeheaven.pro animeheaven attack on titan

The Ones Within (Dub) Episode 12

Watch The Ancient Magus' Bride Episode 24

AnimeFreak - Watch Anime Online for Free. Subbed & Dubbed

Zeef: https://zeef.com/profile/animefreak

Seedandspark: https://seedandspark.com/user/gogoanime-5