Почина 14-месечно девојче на натпреварот Баерн Минхен и Падерборн

By

Вчера се случи трагедија на натпреварот меѓу Баерн Минхен и Падерборн. На трибините на стадионот „Алијанц Арена“ почина 14-месечно девојче.

Родителите го донеле девојчето да го гледа својот вујко Стерлиј Мамба, играч на Падерборн. Но во еден момент на девојчето му се слошило, реагирала и медицинска екипа, но напорите да се спаси беа безуспешни.

Баерн Минхен изрази сочуство до семејството и сите се длабоко потресени за она што се случило.

Ќе ви се допадне