Почина поранешниот македонски репрезентативен голман Гоце Груевски

By

Поранешниот македонски репрезентативен голман Гоце Груевски почина на 46 години во Австралија.

Груевски кариерата ја почна во Победа, а потоа бранеше и за Слога, Работнички, Беласица и Вардар од каде замина во австралиски Престон Лајонс.

По завршувањето на играчката кариера, Гоце Груевски, работеше како тренер на голманите во Престон.

За смртта на Груевски, клубот од Мелбурн објави на социјалните мрежи.

Ќе ви се допадне

4Anime 4anime heroes rising: Watch Dragon Ball (Dub) Episode 68 (https://4anime.biz/m/MXP/ep-68)

AnimeHeaven my anime heaven: Watch The Misfit of Demon King Academy (Dub) Episode 2 (https://animeheaven.pro/m/y2Xo/ep-2)