Почина поранешниот македонски репрезентативен голман Гоце Груевски

By

Поранешниот македонски репрезентативен голман Гоце Груевски почина на 46 години во Австралија.

Груевски кариерата ја почна во Победа, а потоа бранеше и за Слога, Работнички, Беласица и Вардар од каде замина во австралиски Престон Лајонс.

По завршувањето на играчката кариера, Гоце Груевски, работеше како тренер на голманите во Престон.

За смртта на Груевски, клубот од Мелбурн објави на социјалните мрежи.

Ќе ви се допадне

gogoanime in. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

anime to watch Attack on Titan Final Season (Dub)

anime online Fairy Tail

BANANA FISH Episode 24

gogoanime That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 (Dub)

GoGoAnime Kuro Gal ni Natta kara Shinyuu to shitemita.