Поради корона, откажана Мото ГП трката во Аргентина

By

Трката за Големата награда на Аргентина во Мото ГП шампионатот е откажана поради опасност од ширење на коронавирусот, соопштија организаторите. Тие објаснија дека жалат што мораат да ја откажат трката и дека оваа сезона Мото ГП шампионатот ќе има 18 трки.

„Пандемијата со коронавирусот, логистичките ограничувања и штетата нанесена на инфраструктурата, бараат нејзино откажување“, рекоа тие.

До крајот на шампионатот останаа уште шест трки. Финалната одлука е наместо во Аргентина да се вози уште една трка на патеката во Мизано. Таа трка е закажана за 19.октомври на патеката „Марко Симончели“. Трката ќе се вози под името Голема награда на Емилио Ромања.

Ќе ви се допадне

AnimeFreak: Cardfight!! Vanguard G Stride Gate (Dub) anime episode 24 online free at https://animefreak.ws anime sites

AnimeDao: RErideD: Derrida, who leaps through time (Dub) anime episode 12 online free at https://animedao.nl detective conan animedao

AnimeTV: Six Gates Faraway Mon Colle Knights anime episode 51 online free at https://animetv.cc anime tv darling in the franxx

Website https://twistmoe.net: Watch Major S4 twistmoe Episode 26 english dubbed anime

Tickaroo: https://www.tickaroo.com/user/60d445be0b36225a07442aaf

Jigsawplanet: https://www.jigsawplanet.com/kissanimemx?viewas=2e192a4174b8