Поранешен фудбалер на Вардар повреден во напад со ракета во Израел

By

Ибе Зито Огбона, кој играше за Вардар во 2013 година, е повреден во напад со ракета во Израел. Домот на напаѓачот од Нигерија беше погоден од ракета, а тој бил пренесен во болница, каде што му се направени испитувања и лекарите му ги санирале раните, по што бил хоспитализиран.

Огбона, за цело време вршеше пренос на својот фејсбук-профил, од моментот кога беше погоден со ракета, па до транспортот со амбулантното возило, како и од прегледите во болницата.

Тој, откако ја заврши фудбалската кариера, остана да живее во Израел, каде што го мина и најголемиот дел од кариерата.

Ќе ви се допадне

AnimeFreak animefreak latest: Kimetsu no Yaiba: Yuukaku-hen (https://animefreak.ws/m/m1bo) Episode Preview

GoGoAnime gogoanime my hero academia: Watch Kimetsu no Yaiba: Yuukaku-hen Episode Preview