Реал Мадрид, Манчестер и Челзи ќе бидат исфрлени од Лигата на Шампиони, а на нивно место се враќаат Баерн Минхен, Порто и Дортмунд

By

Откако екипите на Реал Мадрид, Манчестер сити и Челзи најавија дека ќе бидат дел од новата фудбалска Суперлига, многу е веројатно тие уште оваа година да бидат исфрлени од Лигата на шампиони и на нивно место да дојдат поразените тимови Баерн Минхен, Порто и Борусија Дортмунд.

Ова го најави еден од членовите на извршниот комитет на УЕФА, Јаспер Милер, но, до конечната одлука ќе се чека в петок.

Трите клуба се меѓу основачите на новата Суперлига, поради што УЕФА е против и се закани со исфрлање. Тие се во полуфиналето заедно со Пари Сент Жермен, кој засега не се изјаснува на темата дали ќе учествува во Суперлигата.

Германскиот весник „Билд“ ексклузивно пренесува дека планот е во полуфиналето да се вратат Баерн Минхен, Порто и Борусија Дортмунд и заедно со ПСЖ да се формираат два полуфинални пара.

Ќе ви се допадне

Eevee and Colorful Friends Episode Full

A.F Episode Full

Sakura Wars (Dub) Episode 25

Animepahe: Harukanaru Toki no Naka de 2: Shiroki Ryuu no Miko anime episode 3 online free at https://animepahe.cc watch animes

Cycling74: https://cycling74.com/author/61186f097175a8725bd1754d

Cakeresume: https://www.cakeresume.com/me/animeflixnl