Роналдо ја доби првата наградата Паоло Роси, фудбалерот на Јувентус беше најдобар стрелец минатата сезона

By

Португалецот Кристијано Роналдо ја прими наградата која го носи името на починатиот италијански репрезентативец Пауло Роси, затоа што беше најдобар стрелец во италијанското првенство. Играчот на Јувентус минатата сезона даде 29 голови.

Пауло Роси бил поранешен напаѓач на Јувентус и фудбалер на Италија, а со својата репрезентација го освои светскиот пехар во 1982 година.

 

 

Ќе ви се допадне

TwistMoe: Tokyo Godfathers Remastered (Dub) anime episode Full online free at https://twistmoe.net anime online

AnimeFLV: Bavi Stock anime episode 2 online free at https://animeflv.uk watch anime dub

AnimeHeaven: .hack//roots anime episode 26 online free at https://animeheaven.pro anime heaven org

Blood Lad (Dub) (https://animepahe.cc/m/EgVz) Episode 10

Openlibrary: https://openlibrary.org/people/animefreakws

Trainsim: https://www.trainsim.com/vbts/member.php?446872-animefreakws