Се самоуби млад српски фудбалер

By

Српскиот фудбалер Горан Обрадовиќ се самоуби, а трагичната вест ја објавија од фудбалскиот клуб „Арарат“ од Јервен, Ерменија, каде што играчот ги имаше најголемите успеси.

Засега не е познато како Горан го извшрил самоубиството ниту, пак, причините за тоа. Претходната сезона тој играше за „Тауншип Ролерс“ од Боцвана, а освен за „Арарат“, Обрадовиќ во Ерменија играше и за „Ганџасар“, „Алашкерт“ и за „Мику“.

Обрадовиќ има 35 години, а на времето кога настапуваше во Србија, тој играше за „Млади радник“ од Пожаревац и за БСК од Борч. Тој беше одбранбен играч, а никогаш не доби покана да игра за репрезентацијата.

Ќе ви се допадне

Website https://kissanime.mx: Watch Brynhildr in the Darkness (Dub) kissanime Episode 13 kissanime haikyuu

Animepahe: To LOVE Ru Darkness 2 Specials anime episode 2 online free at https://animepahe.cc dubbed anime

Watch Senran Kagura: Ninja Flash Episode 12

AnimeBee Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

Sites google: https://sites.google.com/view/gogoanimebe/

Crokes: https://www.crokes.com/gogoanimelol/profile/