Со головите против Наполи, Пандев испиша историја

By

Со вчерашната победа на Џенова против тимот на Наполи, во италијанското фудбалско првенство, капитенот на македонската репрезентација, Горан Пандев, стана највозрасниот фудбалер во најсилните европски лиги, кои забележале две асистенции и два погодоци во сезоната 2020 и 2021.

Пандев синоќа со два гола беше творец во победата (2:1) на Џенова над Наполи. Головите против својот поранешен клуб тој не сакаше да ги прослави.

„Поминав три прекрасни години во Неапол. Тие се одличен тим, но имаа многу повреди и позитивни на коронавирус. Уверен сум дека тие ќе се вратат во колосек оваа сезона“, изјави Пандев по мечот.

Тој рече дека не е знае дали ќа ја заврши кариерата по Европското првенство и покрај најавите за такво нешто, пишува „Фудбал Италија“.

Ќе ви се допадне

GoGoAnime Watch anime online, English anime online HD

WCOStream: Chibi Maruko-chan anime episode 80 online free at https://wcostream.cc dubbed anime

Animepahe: Legend of Duo anime episode 12 online free at https://animepahe.cc watch anime free

Watch Clione no Akari Episode 12

Animeflixnl xtgem: http://animeflixnl.xtgem.com/index

Paper: https://paper.li/~/publisher/34685686-6b5d-4370-b375-efdf7dd60b63