Спортистка со кондом го поправи кајакот и освои медал на Олимпијадата

By

Австралиската кајакарка Џесика Фокс освои бронзен медал на Олимписките игри во Токио, во трката со кајак едносед. Но, таа се најде центарот на вниманието не поради медалот, туку, откако откри дека имала проблеми со својот кајак пред почетокот на трката, па на лице место го поправила со кондом.

Фокс раскажа дека нејзиниот кајак бил оштетен од предната страна и тогаш се сетила да стави кондом на оштетеното место. Таа успеа сама да го поправи кајакот, да учествува на трката и го освои бронзениот медал.

„Не дадов најдоброто од себе, но сепак се борев до крај. Ова е мој трет олимписки медал, пресреќна сум“, напиша таа на Инстаграм.

Ќе ви се допадне

AnimeHeaven: Yasuke anime episode 6 online free at https://animeheaven.pro anime heaven anime

Aa! Megami-sama! (2011) (https://kissanime.mx/m/WBEV) Episode 3

AnimeFLV: Hoshi no Kirby: Taose!! Koukaku Majuu Ebizou anime episode Full online free at https://animeflv.uk english dubbed anime

Watch Hoshi no Umi no Amuri Episode 3

Reedsy: https://reedsy.com/discovery/user/animefreak

Animefreak1 doodlekit: https://animefreak1.doodlekit.com/