Струмичанецот Столе Ангеловски освои злато и е најдобар на Балканот во атлетика за ветерани

By

Струмичанецот Столе Ангеловски кој е член на Ак Беласица ран со златен медал се враќа од Балканското првенство во атлетика за ветерани кое се одржа во Корча-Албанија. Ангеловски е шампион на 800 метри, а освен тој, на првенството од истиот клуб учествуваше и Васил Георгијевски.

Ќе ви се допадне

TwistMoe: Fire Force Season 2 anime episode 24 online free at https://twistmoe.net english anime

Xuan Yuan Sword Luminary (https://animetv.cc/m/3z4D) Episode 13

ANIMEFLIX: A Certain Magical Index III (Dub) anime episode 26 online free at https://animeflix.nl animeflix sword art online

Watch Goblin and "Yuki Usagi" (Snow Hare) Episode Full

Synthedit: http://www.synthedit.com/qa/user/animefreakws

Muckrack: https://muckrack.com/gogoanimebe