Супер компјутер пресмета кој ќе ја освои Лига шампиони

By

Супер компјутер пресметал дека Манчестер сити ќе ја освои титулата во Лига на шампиони. Најпрестижното клупско натпреварување стартува вечерва, а титулата ќе ја брани Челси.

Според пресметките на компјутерот тимот на Пеп Гвардиола има најголеми шанси за трофејот, дури 16 отсто. Тимот на ПСЖ, кој се засили со Лионел Меси и Серхио Рамос според истиот тој компјуер, има само четири отсто од шансите да стане шампион.

Втор фаворит е Баерн Минхен (11 отсто), Челси има 10 отсто шанси да ја одбрани тирулата, Ливерпул девет, Барселона осум, Реал шест, а Манчестер јунајтед пет отсто.

Ќе ви се допадне

Lupin III: Crisis in Tokyo (Dub) Episode Full

Website https://animebee.to: Watch Nurse Angel Ririka SOS animebee Episode 35 anime websites

WCOStream: Air Gear anime episode 25 online free at https://wcostream.cc watch anime online

https://gogoanime.be anime websites

Getpocket: https://getpocket.com/@700dzpe7T034dg99fuA847cA4agVT185978fb2U9cQL6f8x345cqfN45D10FX81d?src=navbar

Facebook: https://www.facebook.com/gogoanimelol/