Тимур Дибиров трет на листата на најдобри стрелци во историјата на ЛШ

By

Ракометарот на Вардар, Тимур Дибиров, со синоќешните шест гола против Алборг стана третиот најдобар стрелец во историјата на Лигата на шампионите. Русинот сега има постигнато 971 гол на најелитното натпреварување поминувајќи го Момир Илиќ, кој има два помалку.

Пред Дибиров се само Никола Карабтиќ со 1.091 гол и Кире Лазаров со 1.462. Дибиров има вкупно 992 постигнати гола во сите европски купови, па без сомнение набргу ќе биде дел од „Клубот 1000“, каде што се само Лазаров, Карабатиќ и Илиќ.

За потсетување, вчера Вардар го победи данскиот претставник Алборг со 30:28.

 

Ќе ви се допадне

WCOStream: Blue Submarine No. 6 (Dub) anime episode 4 online free at https://wcostream.cc watch anime

If My Favorite Pop Idol Made It to the Budokan, I Would Die (Dub) Episode 12

Website https://animekisa.in: Watch Macross Dynamite 7 animekisa Episode 4 watch anime

Website https://animefreak.ws: Watch Crayon Shin-chan Movie 21: Bakauma! B-Kyuu Gourmet Survival Battle!! animefreak Episode Full anime freaks tv

Gab: https://gab.com/gogoanimebe

Gab: https://gab.com/kissanimemx