Тинејџер загина за време на прославата на титулата на Атлетико Мадрид

By

Млад навивач загина на синоќешната прослава на улиците низ Мадрид, каде бројни луѓе излегоа да се радуваат на освоената титула на Атлетико Мадрид во шпанското фудбалско првенство.

Момчето кое загинало имало 14 години. Трагичниот настан се случил откако момчето ја извадило главата од прозорецот на комбето во кое се возело. Во еден момент комбето удрило во ѕид. Тоа веднаш било однесено во болница. Лекарите се обиделе да го вратат во живот, но безуспешно.

„Атлетико Мадрид се чувствува скршен по вестите за смртта на младиот навивач на Атлетико. Ја испраќаме својата љубов до неговото семејство. Почивај во мир“, порачаа од клубот.

Инаку, „јорганџиите“ дојдоа до 11. титулата во клупската историја.

Ќе ви се допадне

AnimeFreak Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

Website https://4anime.biz: Watch Mewkledreamy 4anime Episode 48 4anime anime

AnimeKisa: Tokyo Babylon (Dub) anime episode 2 online free at https://animekisa.in animekisa

https://animebee.to dubbed anime

Fr quora: https://fr.quora.com/profile/Gogoanimebe/answers/published

Mapleprimes: https://www.mapleprimes.com/users/gogoanimebe