Тренерот на Џенова ќе го истепа Пандев ако одлучи да се пензионира

By

Тренерот на Џенова, Дивде Балардини, јавно се пошегува со најдобриот македонски фудбалер, Горан Пандев, велејќи дека ќе го истепа ако на крајот од сезоната реши да се пензионира.

„Со Горан планираме да ни оди добро до крајот на сезоната, а потоа ако реши да се пензионира, ќе го тепам, нема да кажам никому, ама ќе го тепам. Тој се плаши од мене“, прокоментира тренерот на Џенова со насмевка на лицето.

Со последните два гола против тимот на Наполи, Пандев ѝ донесе голема победа и три бода на Џенова, во трката за опстанок во италијанската лига.

Пандев најави дека има намера да ја заврши кариерата по Европското првенство, но остави и можност да игра уште една сезона.

 

Ќе ви се допадне

Website https://animeflv.uk: Watch Sinbad: Soratobu Hime to Himitsu no Shima animeflv Episode Full english dubbed anime

Website https://gogoanime.be: Watch Red Garden gogoanime Episode 22 gogoanime seven deadly sins

Genesis Climber Mospeada: Love, Live, Alive (https://4anime.biz/m/E6Nr) Episode Full

KissAnime Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

Beatstars: https://www.beatstars.com/gogoanimebe/about

App gumroad: https://app.gumroad.com/gogoanimebe