(Видео) Бобан Николов во стилот на Бироф го даде првиот гол за Шериф Тирасол

By

Македонскиот репрезентативец, Бобан Николов, кој неодамна направи трансфер од Лече во дебитантот во Лига шампиони од Молдавија, Шериф Тирасол, вчера го даде својот прв гол на гостувањето против Зимбру.

Натпреварот заврши нерешено 1:1, а Бобан прв го отвори мечот во стилот на некогаш најдобриот германски репрезентативец Оливер Бироф. Германецот беше познат со неговите погодоци со глава, кои неретко ги даваше и во дресот на Милан.

Ќе ви се допадне

AnimeDao: Kandagawa Jet Girls Recap anime episode Full online free at https://animedao.nl boruto animedao

Website https://animefreak.ws: Watch Getsumen To Heiki Mina Specials animefreak Episode 2 boku no hero academia animefreak

GRANBLUE FANTASY The Animation Season2 (https://animeflix.nl/m/WlJD) Episode 12

AnimeHeaven Watch anime online, English anime online HD

Spreaker: https://www.spreaker.com/user/14844520

Git qt: https://git.qt.io/gogoanimelol