(Видео) Буфон го одигра последниот натпревар за Јувентус

By

Голманот на Јувентус, Џанлуиџи Буфон, синоќа го одигра последниот натпревар за „старата дама“. Италијанскиот голман по завршувањето на сезоната ќе го напушти Јувентус, но не најави дека ќе се пензионира.

Синоќа клубот од Торино минимално ја порази Аталанта со 2:1 и го освои Купот на Италија. За Јувентус ова е 14. титула во Купот, а до неа дојде со головите на Кулушевски и Киеза, за Аталанта погоди Малиновски.

 

Ќе ви се допадне

AnimeTV gogo anime tv kissanime: Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train (Dub) (https://animetv.cc/m/wnVW) Episode Full

KissAnime hunter x hunter kissanime: Watch I Shaved. Then I Brought a High School Girl Home. Episode 4 (https://kissanimeonline.com/m/w012/ep-4)