(Видео) Голман откако прими гол, се преправаше дека е мртов

By

Голманот на Венецуела, Вилкер Фаринез, откако прими гол на мечот против Перу, се преправаше дека е мртов. Тој за момент остана да лежи на гол линијата, а потоа стана и почна да ги бодри своите соиграчи да играат подобро.

Венецуела се прости од Копа Америка, по четирите натпревари и освоените два бода. Таа се најде на последното место во групата Б. Во првото коло беше победена од Бразил со 3:0, а потоа одигра нерешено со Колумбија и Еквадор.

Ќе ви се допадне

Animepahe: Beast Saga anime episode 38 online free at https://animepahe.cc english dubbed anime

ANIMEFLIX Watch anime online, English anime online HD

Website https://wcostream.cc: Watch D.C.III: Da Capo III wcostream Episode 13 watch anime

Watch With You: Mitsumeteitai Episode 2

Forum umbandaeucurto: https://forum.umbandaeucurto.com/usuario/AnimeFreak

En gravatar: https://en.gravatar.com/kissanimemx