(Видео) Лионел Меси и Серхио Рамос го имаа првиот заеднички тренинг во тимот на ПСЖ

By

Поранешната ѕвезда на Барселона, Лионел Меси, веќе го имаше првиот заеднички тренинг со Серхио Рамос. Двајцата до минатата сезона, беа големи ривали во Шпанското првенство и на Ел Класико, за сега одлично да се согласуваат.

dobivaj vesti na viber

Шпанецот ден претходно му посака добродојде на Меси во новиот клуб, а легендите на Реал и Барса брзо нашле заеднички јазик. Стоперот дури и му понудил на Меси со семејството да се пресели во неговата вила додека не го реши станбеното прашање во Париз.

Меси се запозна со повеќето во новиот клуб, од управата, навивачите и неговите нови соиграчи. Тој во кампот на ПСЖ дошочл два часа порано, пред почетокот на тренингот. Разговарал со тренерот Почетино и другите фудбалери. Се сретнал и со Килијам Мбапе.

Француските медиуми средбата ја опишале како средба меѓу францускиот принц и кралот.

Ќе ви се допадне