(Видео) Македонија загуби од Австрија во првиот натпревар на Европското првенство

By

Македонија го одигра првиот натпревар на Европското првенство. „Црвено-жолтите“ изгубија против Австрија со 3:1. Гол за Македонија постигна Горан Пандев кој стана првиот стрелец за Македонија на Европските првенства.

Со 37 години и 321 ден, капитенот на Македонија стана и вториот највозрасен стрелец во историјата на Европските првенства. Пред него на листата е само Австриецот Ивица Вастиќ.

Голови за Австријците постигнаа Лаинер, Грегорич и Марко Арнаутовиќ. Вечерва се игра вториот натпревар во групата Ц во која е и Македонија, меѓу Холандија и Украина.

Вториот натпревар Македонија го игра на 17 јуни, против Украина, додека третиот ќе го играме во Амстердам против Холандија.

 

Ќе ви се допадне

Website https://animekisa.in: Watch Mobile Suit Gundam Wing: Endless Waltz (Dub) animekisa Episode Full watch anime

GoGoAnime Watch anime online, English anime online HD

WCOStream: Legend of Duo anime episode 12 online free at https://wcostream.cc watch cartoons online wcostream

AnimeDao - Watch English Subbed Anime Online | AnimeDao Official

Amara: https://amara.org/en/profiles/profile/On91yXQyAB2aqsUtpP9QyGeG4hYerFOT0Ro9jsBr-ws/

Pozible: https://www.pozible.com/profile/gogoanimebe