(Видео) Македонија загуби од Украина во вториот натпревар на ЕУРО2020

By

Репрезентацијата на Македонија загуби во вториот натпревар во групната фаза на ЕП од Украина со 2:1.

Фудбалерите на Украина беа подобри во првото полувреме и на пауза заминаа со резултат 2:0. Пандев постигна гол на почетокот на натпреварот, но беше поништен поради офсајд. Крајниот резултат го постави Алиоски. Тој шутираше пенал кој не го реализираше, но топката од голманот се одби во него, па фудбалерот на Лидс даде гол за конечен резултат 2:1.

Пред крајот на натпреварот, судијата досуди пенал и за Украина, но Столе Димитриевски одбрани.

Последниот натпревар од групната фаза Македонија го игра в понеделник, 21 јуни, во Амстердам против Холандија.

Ќе ви се допадне

ANIMEFLIX Watch anime online, English anime online HD. Watch Iruka to Shounen (Dub) Episode 1

https://4anime.biz persona 4 the animation online. Saikin, Imouto no Yousu ga Chotto Okashiinda ga. OVA (https://4anime.biz/m/7DzJ) Episode Full

AnimeHeaven Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed. Watch Precure Miracle Universe Movie Episode Full

KissAnime Mentaframework: http://recipes.mentaframework.org/user/edit/134232.page