(Видео) Мурињо му се јави на Пандев по Европското па ги расплакал македонските фудбалери

By

Тренерот на Рома, Жозе Мурињо, му се јавил на Горан Пандев, по последниот натпревар против Холандија на Европското првенство и по краток разговор почнал да плаче, вели македонскиот фудбалер Бобан Николов.

„Откако Мурињо заплака, почнавме сите да плачеме. Јас, Стефан Ристевски и другите“, рече Николов во емисијата „Лазаров“ и откри како се одвивал видео-повикот со Португалецот.

„Беше многу емотивно кога една легенда како Мурињо ти се обраќа на таков начин“, изјавил Николов, кој вели дека сите емотивно го дочекале заминувањето на Пандев во пензија.

Поранешниот капитен доби голем број честитки од сите страни за настапот на Европското.

Ќе ви се допадне

Watch The Comic Artist and His Assistants Episode 12

AnimeTV Watch anime online, English anime online HD

Website https://animekisa.in: Watch To Heart Omake animekisa Episode 6 animes online

Website https://animedao.nl: Watch Lupin III: The Castle of Cagliostro (Dub) animedao Episode Full animedao online

Onfeetnation: https://www.onfeetnation.com/profile/animeflixnl

Dribbble: https://dribbble.com/animeflixnl/about