(Видео) Најдобрите фудбалски голови постигнати од неверојатни далечини

By

Фудбалот е игра која секогаш носи возбуда и напнатост. Голот понекогаш знае да биде тешко достижен за фудбалерите, а радоста кај фановите е уште поголема кога нашите идоли ќе поентираат, особено кога ќе успеат да дадат гол од неверојатни далечини.

Тиери Анри, Роберто Карлос, Џунињо, Ривалдо, Дејвид Бекам, Дел Пиеро, Џо Кол, Ибрахимовќ беа едни од фудбалските ѕвезди на кои тоа им успеваше.

Ќе ви се допадне

DARLING in the FRANXX (Dub) Episode 24 at website https://funimationfree.com. See more funimation anime of the decade

Watch The Irregular at Magic High School: Visitor Arc Episode 13 at KissAnime your lie in april kissanime