(Видео) Одбележаа една епоха: Пандев и Буфон срдечно се поздравија

By

Џенова денес му гостуваше на Јувентус, па тоа беше повод за средба меѓу старите познаници и ветерани во Серија А, Горан Пандев и Џиџи Буфон.

Двајцата долги години се ривали на теренот, но очигледно има голема почит помеѓу нив, а тоа се гледа по денешната средба.

Ќе ви се допадне

AnimeDao animedao kissanime: Kaguya-sama: Love is War Season 2 (https://animedao.nl/m/VggQ) Episode 12

AniWatch anime stream: Watch Death Note Episode 37