(Видео) Пандев го одигра последниот натпревар за Џенова сезонава

By

Македонскиот најдобар фудбалер, Горан Пандев, го одигра последниот натрепвар за Џенова сезонава во италијанското првенство. Неговиот тим славеше на гостувањето против Каљари со 1:0. Стрелец на голот беше Елдор Шомуродов. Пандев играше до 57 минута, кога беше сменет.

Некои од италијанските медиуми пренесуваат дека тоа можеби биле последните минути за капитенот во клупската кариера.

Ќе ви се допадне

AnimeDao Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

AnimeFreak: Cardfight!! Vanguard G Stride Gate (Dub) anime episode 24 online free at https://animefreak.ws animefreak avatar

AniWatch Watch anime online, English anime online HD

Animepahe: Kuroshitsuji Recap anime episode Full online free at https://animepahe.cc watch anime free

Zeef: https://zeef.com/profile/kissanime3

Fr quora: https://fr.quora.com/profile/gogoanimelol/answers/published