(Видео) По освоениот Куп, фудбалерите на Барселона славеа во автобус

By

Барселона синоќа со победата над Атлетико Билбао од 4:0, го освои Купот на Кралот. Фудбалерите првиот трофеј сезонава поради коронавирусот, мораа да го прослават во автобусот.

Претходно, освоените трофеи каталонците ги славеа низ улиците на градот, но, поради пандемијата, масовните собири се забранети..

Ќе ви се допадне

GoGoAnime re zero gogoanime: TONIKAWA: Over the Moon For You (https://gogoanime.be/m/B1ov) Episode 12

AnimeDao animedao reddit: SK8 the Infinity Episode 12