(Видео) По поразот од Белгија, Роналдо ја шутираше капитенската лента

Најдобриот фудбалер на светот, Кристијано Роналдо, по поразот од Белгија на Европското првенство, ја фрли капитенската лента и почна да ја шутира. Репрезентацијата на Португалија изгуби во осминафиналето со 1:0 и беше елиминирана од Европското првенство.

dobivaj vesti na viber

Португалија имаше 23 удари на голот на Белгија и постави рекорд на удари без гол на првенството, а Роналдо не успеа да го надмине рекордот на Али Даеи со својот 110. гол за репрезентацијата.

Ова е вторпат да му се случи ваков инцидет, откако на мечот од квалификациите за Светското првенство против Србија го направи истото откако му беше поништен гол во финишот на мечот.

Scroll to Top