(Видео) Поради поплавите во Њујок, неизвесен мечот на Новак Ѓоковиќ на Ју-ес опен

By

Неизвесен е мечот на Новак Ѓоковиќ на УС Опен, поради поплавите во Њујорк, пишуваат тамошните медиуми. Силното невреме кое го погоди североистокот на Америка, ги принуди надлежните да прогласат вонредна состојба.

По обилните дождови во Њујок се огласија и челниците од УС Опен.

„Го цениме вашеот трпение додека ја проценуваме ситуацијата. Безбедноста на нашите навивачи, играчи и персонало е од најголема важност. Го ажурираме распоредот, вклучувајќи го и времето на отворањето на капијата и почетокот на мечевите. Моментално планот е капијата да не се отвори пред 11 часот (17 по локално време)“, стои во соопштението на УС Опен.

Мечот меѓу Новак Ѓоковиќ на програмата е во еден часот по полноќ, во ноќта меѓу четвртокот и петокот. Според најновите информации во поплавите животот го изгубиле 15 лица. Невремето престана, но, ситуацијата е катастрофална. Нема струја, а по улиците движењето е отежнато.

Ќе ви се допадне

Mysterious Thief Saint Tail (Dub) (https://animepahe.cc/m/PkVO) Episode 15

ANIMEFLIX: The Guyver: Bio-Booster Armor anime episode 6 online free at https://animeflix.nl demon slayer animeflix

GoGoAnime Watch anime online, English anime online HD

TwistMoe: Sasami Magical Girls Club (Dub) anime episode 13 online free at https://twistmoe.net anime twist app

Android libhunt: https://android.libhunt.com/u/animefreakws

Biztime com: https://biztime.com.vn/animefreakws