(Видео) Рамос низ солзи се прости од навивачите на Реал Мадрид

By

Капитенот на Реал Мадрид, Серхио Рамос со солзи во очите се збогуваше со навивачите на Реал Мадрид. Фудбалерот од наредната сезона ќе игра за тимот на Севилја, од каде и пристигна во „кралскиот клуб“ во 2015 година. Тој беше 16 години дел од тимот на „Сантијаго Бернабеу“.

„Бев дете кога дојдов во Реал. Ќе се вратам еден ден, сигурен сум во тоа. Му благодарам на Реал, секогаш ќе го носам во срцето“, рече Рамос.

Тој со Реал освои 22 трофеи, меѓу кои се четирите во Лигата на шампионите. За клубот одигра 671 натпревар, постигнал 101 гол, забележал 40 асистенции.

Ќе ви се допадне

AnimeFreak Watch anime online, English anime online HD. St. Luminous Mission High School (https://animefreak.ws/m/zbEl) Episode 13

Watch anime online for free at AnimeBee anime sites. Watch By the Grace of the Gods Episode 12

Watch anime online for free at ANIMEFLIX watch anime online. Amanchu! Advance Episode 12

KissAnime Webwiki: https://www.webwiki.com/kissanime.mx