(Видео) Роналдо прослави гол пред македонското знаме кое се вееше на вчерашниот натпревар во Лига шампиони

By

Македонско знаме се вееше на стадионот „Олд Трафорд“, на синоќешниот натпревар во Лига шампиони меѓу Манчестер јунајтед и Аталанта. Знамето од Кутлеш се појави пред екраните во моментот кога Роналдо постигна гол за победа на неговиот тим од 3:2.

Знамето е на Александар Зелениковски, кој е член на фановите на Манчестер јунајтед во Македонија. Роналдо со голот постави рекорд на мечот со Аталанта. Италијанската екипа е 38-а против која Португалецот има дадено гол во Лига шампиони.

Претходно ниту еден играч во историјата не успеал да ја погоди мрежата на толку екипи.

Ќе ви се допадне

Website https://animekisa.in: Watch Shiri Play animekisa Episode Full watch anime

AnimeHeaven: GUILTY CROWN: 4-koma Gekijou anime episode 2 online free at https://animeheaven.pro attack on titan anime heaven

Website https://animeflix.nl: Watch Cardfight!! Vanguard G Stride Gate animeflix Episode 24 dubbed anime

AnimeFreak: Key the Metal Idol anime episode 15 online free at https://animefreak.ws watch anime

WCOStream: Suna no Bara: Desert Rose anime episode Full online free at https://wcostream.cc dubbed anime